YASAL UYARI ve TELİF HAKKI BİLDİRGESİ

Eğitim Hazinesi hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı bir şekilde hizmet vermektedir.
Eğitim Hazinesi Kanunlarda yer alan “Uyar kaldır” prensibini benimseyerek hareket eder. Aşağıda da özet olarak geçeceğimiz, ilgili madde ve detaylı açıklamasını YAYBİR (Yayıncılar telif hakları ve lisanslama meslek birliği) tarafından sunulan ilgili internet sayfasından da BURAYA TIKLAYIP ulaşabilirsiniz.

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Ek Madde 4 Uyar Kaldır ile ilgili kanun.”

Eğitim Hazinesi sitesinde yer alan tüm dosya ve paylaşımlar çeşitli paylaşım sitelerinden alınma olup hiçbir dosya sunucularımız da barındırılmaz ve sadece yer gösterici olarak hizmet vermektedir.  Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler veya meslek birlikleri, egitimhazinesi@gmail.com adresinden bizlere ulaşabilirler, buna takiben üç(3) gün içerisinde yer gösterici linki ve istenirse tanıtım yazısı Eğitim Hazinesi sitesinden kaldırılır.

Eğitim Hazinesi, 5651 sayılı yasa gereğince “YER SAĞLAYICI” olarak hizmet vermektedir.

İndirmiş olduğunuz tüm içerikleri en fazla 24 saat bilgisayarınızda barındırma hakkına sahipsiniz. Fazlasında T.C. yasalarına göre suç işlemiş sayılabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki sitemizin başlıca amaçlarından biri yazar ve kitapları tanıtmaktır. Tanıtım modeli olarak internete halihazırda bir çaba sarf etmeden bulunan e-kitap paylaşımlarına yer sağlayıcı link vererek okuyuculara inceleme fırsat sunmaktır. Kitapların beğenmeniz durumunda orijinallerinin alınmasına teşvik etmektir. Her kitap tanıtımının altında, o kitabı satın alabileceğiniz “D&R ve İdefix” gibi güvenilir satın alma siteleri sizlere sunulmuştur.

Eğitim Hazinesi yöneticilerinin kullanıcılar tarafından yapılan içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme gibi bir sorumluluğu yoktur. Bundan dolayı telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler veya meslek birlikleri, egitimhazinesi@gmail.com adresinden bizlere ulaşabilirler, buna takiben üç(3) gün içerisinde yer gösterici linki ve istenirse tanıtım yazısı Eğitim Hazinesi sitesinden kaldırılır.

Eğitim Hazinesi sitesinde bulunan sponsor reklamlar haricinde hiç bir materyalden gelir elde etmez ve herhangi kimseye ait olan telif kaynaklarının satışını yapmaz.

Eğitim Hazinesisitesine giren ve kullanmaya devam eden kişiler indirecekleri, kullanacakları, kuracakları, yorumları, yönelecekleri bağlantılar ve benzeri kullanımlar doğrultusunda kendileri ve hedef site sorumludur, hiç bir şekilde Eğitim Hazinesi suçlanamaz. Yine yukarıda belirtilen işlemleri sitemiz üzerinden gerçekleştirmek, bu işlemleri gerçekleştirenler tarafından sorumluluklarını kabul etmiş sayılırlar, aksi taktirde sitemizi terk etmeleri gerekmektedir.

  • Site İçi Yorumlar
  • Dısqus Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.