Nlp Eğitimi İle Ne Öğrenilir?

Nlp Eğitimi İle Ne Öğrenilir?

Nlp eğitimi zihinsel bir çalışmadan ibarettir. Zihnimizde neler kurulursa onları yaşarız. Bu nedenle başarıya ve yeteneklere odaklanmak kendimize yararlı bir seçim olacaktır. Birçok çalışma ve araştırma sonucu ortaya çıkmıştır. İngilizcede ‘Neuro-Linguistik Programming kısaltılması NLP, Türkçede ‘Sinir dili Programlaması’ şeklinde denilmekte.

Beyinde yapılan araştırmalar sonucu NPL ortaya çıkmıştır. Alanında başarıya ulaşmış insanların davranışlarını, düşüncelerini ve alışkanlıklarını analiz eder. Yeteneklerin ve becerilerin ortaya çıkartılması bu eğitim ile gerçekleşir. Kişinin hayal gücünü kullanarak yaşam kalitesinin nasıl yükseleceğini destekleyen bir programdır. Diğer insanlarla iletişim kalitesini artırır. Daha uyumlu olunması konusunda yardımcı teknikler üretir. Duygusal farkındalığı artırarak renklere, seslere ve kokulara karşı daha duyarlı hale getirir.

Kök inanç ve negatif durumları fark edip, zihinde ve davranışlarımıza uyarlayarak değiştirmemizi sağlar. Nlp beş duyumuzun etkileşimde olduğu beyin sistemini yönetir. İnsanın bilinçaltı farkında olunmasa da onları yönlendirebilen bilgilerle doludur. Bu bilgilerin hepsini isteyerek alınmaz ve doğru ya da yararlı olmadıkları bir gerçektir. Nlp uzmanlarından yarım alan bireyler yaşamlarını pozitif yönde değiştirebilmektedir.

Nlp Eğitimi

Nlp Eğitimi

Bu Program Ne Kazandırır?

Oldukça kapsamlı bir eğitimdir. Etkili iletişim kurmayı sürekli hale getirmeyi, kalıcı ve hızlı şekilde davranış değişikliği yapmak için güçlü teknikler kullanılır. Bu tekniklerin nasıl kullanıldıklarını gösteren ve açıklayan uygulama felsefesini kazandırır. Nlp etkili iletişim için gerekli malzemeleri sunar. Her davranışın bir sebebe dayandığını savunur. Bu davranışlar öğrenilebilir, modellenir ve değiştirilebilir. Hangi davranışların kişiye yararlı ve etkili olduğunu anlaması yeteneklerine bağlıdır.

Nlp’ye göre başarılı olan kişi yapabilmişse sen de yapabilirsin demektir. Kişinin kendisi de başarılı olabilir ve büyük işlere imza atabilir şeklindedir. Rol model alınmış birey başarılı olmak için neler yapmış?, hangi günlük alışkanlıklara ve düşüncelere sahip ? gibi soruların cevaplarına yoğunlaşılması gerekir.

Son yıllarda satış pazarlama alanında yenilikler yapılmış böylelikle Nlp eğitimi çok çeşitli kullanım yerlerine ulaşmıştır. Bunlar; eğitim, aile içi iletişim, iş dünyası, sağlık, spor, terapi, bireysel danışmanlıktır. Böylece yaşamın her alanında kullanılabilir hale gelmiştir. Nlp sayesinde yaptığımız çalışmalar için yeni yollar keşfedilebilir, yenilikler konusunda esneklik kazanabiliriz.


  • Site İçi Yorumlar
  • Dısqus Yorumlar